Menu

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

НАБУ затримало працівників фірм Дубневичів за розкрадання газу

НАБУ затримало працівників фірм Дубневичів за розкрадання газу
НАБУ затримало працівників фірм Дубневичів за розкрадання газу

Викрито схему розкрадання газу на 1,4 мільярди гривень.Про це повідомляє прес-центр Національного антикорупційного бюро України.

16 січня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали у Львові чотирьох службових осіб ТОВ "Енергія-Новий Розділ", ТОВ "Енергія-Новояворівськ" та ТОВ "Енергія" за підозрою у заволодінні понад 300 млн м³ природного газу НАК "Нафтогаз України" на суму понад 1,4 млрд₴ Цього ж дня їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

Осіб затримано під час проведення слідчих дій (обшуків) в офісних та житлових приміщеннях зазначених комерційних підприємств, в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в НАК "Нафтогаз України" природного газу для виробництва теплової енергії населенню. З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових.

Однак, як встановили детективи НАБУ, понад 300 млн м³ "пільгового" газу, Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення. Натомість, як з’ясувало слідство, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП "Енергоринок" – її поставили за тарифом, визначеним виходячи із собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною.

Внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Таким чином, на переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК "Нафтогаз України" внаслідок цієї "схеми".

Корупційну схему викрито детективами НАБУ спільно з працівниками Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Розслідування наведених фактів детективи Бюро розпочали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП та ЗМІ.

Зазначимо, засновниками ТзОВ "Енергія – Новий Розділ" є міське комунальне підприємство "Розділтеплокомуненерого" (10%) та ТОВ "Агропромислове підприємство "Львівське" (90%). Власниками останнього є Ярослав та Богдан Дубневичі у рівних долях.

Нагадаємо, оборудку з пільговим газом вперше виявили у ТзОВ "Енергія-Новояворівськ" у квітні 2016 року. Впродовж 2014-2015 років фірма відпустила населенню сумарно 138 тис.


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/215754-nabu_zatrimalo_pratsivnikiv_firm_dubnevichiv_za_rozkradannja_gazu”

Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.