Інвестиційний банкір Петра Порошенка отримав частку російского фастфуду Избранное

14.03.2018 00:00
shadow

Згідно з матеріалами кіпрського реєстру компаній, в кінці лютого 2018 року структура власності головної для мережі Burger King в Росії компанії – Burger King Russia (Cyprus) Ltd – змінилася.

Власником 16,62% російського бізнесу стала зареєстрована на Кіпрі компанія Xomeric Holdings Ltd. За підсумками операції частка Xomeric зросла з 18,4 до 35,02%, і тепер це найбільший акціонер компанії, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на epravda.com.ua.

Продавцем пакету виступила структура ВТБ. У прес-службі ВТБ підтвердили “частковий продаж частки в компанії”. Після угоди з Xomeric структурі ВТБ належить 19,98% Burger King Russia.

Новий найбільший акціонер Burger King в Росії пов’язаний з інвесткомпанією ICU. Засновником Xomeric Holdings Ltd виступає зареєстрована на Британських Віргінських островах CIS Opportunities Fund SPC Ltd. Ліцензію на управління фондами в інтересах CIS Opportunities Fund SPC Ltd має зареєстрована на тих же островах ICU Investment Management Ltd.

Представник групи ICU відмовився коментувати зв’язок між фондом і російськими закусочними Burger King, що входять до її структури.

Група ICU створена у 2006 році, надає послуги з торгівлі цінними паперами, інвестиційно-банківські послуги, а також здійснює управління активами інститутів спільного інвестування. До її складу входять ТОВ “Інвестиційний капітал Україна”, КУА “Інвестиційний капітал Україна”, банк “Авангард” і КУА-АПФ “Трійка Діалог Україна”.

Співвласником і головою ради директорів групи була екс-голова НБУ Валерія Гонтарева. Після призначення на посаду Гонтарева продала свою частку в ICU, а партнерами групи залишилися Макар Пасенюк і Костянтин Стеценко.

Макара Пасенюка характеризують як “фінансиста Порошенка”. Депутати з БПП називають його одним з найбільш обізнаних у справах бізнесу президента.

Після революції компанія ICU стала відомою не тільки в бізнес-середовищі. Її представники опинилися на ключових посадах у владі: Дмитро Вовк очолив НКРЕКП, Володимир Демчишин дістав крісло міністра енергетики, а Валерія Гонтарева стала головою Нацбанку.

Нагадаємо, екс-президент Віктор Янукович зміг за допомогою інвесткомпанії ICU, якій до 2014 року керувала Валерія Гонтарєва, вивезти з України 1,5 мільярда доларів.

Раніше Валерія Гонтарева, яка де-юре залишається головою Національного банку України, отримала дохід сумою 53 млн гривень через продаж компанії ICU Holdings Limited.

Нагадаємо, що глава Національного банку України Валерія Гонтарєва вирішила показати журналістам, де вона живе і яка в неї сім’я.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/03/14/investytsijnyj-bankir-petra-poroshenka-otrymav-chastku-rosijskogo-fastfudu/”

Оставить комментарий