Похорони по-новому: кияни все більше обирають кремацію Избранное

Похорони по-новому: кияни все більше обирають кремацію
24.04.2018 04:51
shadow

Минулого року 61% померлих у столиці людей кремували за їхніми заповітами. Посилаючись на статистику та власні дослідження, у Кабміні заявили, що українці “ментально схильніші” до кремації.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на UA:Перший, про це оголосила керівник відділу комунального обслуговування Мінрегіонбуду Ольга Божок.

За її словами, на кладовищах катастрофічно не вистачає місць, зокрема у великих містах. Київський крематорій вже не витримує навантажень. Крім того, він є застарілим, через що викидає багато шкідливих речовин.

Божок розповіла, що попри прихильність суспільства до кремації, законодавство не підтримує такої ідеї.

“Зараз в Україні є три крематорії: Одеський, Харківський та Київський. Всі вони у комунальній власності. На побудову крематоріїв у інших великих містах, зокрема, у Дніпрі та Запоріжжі, у місцевих бюджетах грошей немає. А за законом, такі заклади обов’язково мають належати місцевій громаді і створюватись за їхній кошт. Будувати приватні крематорії в Україні заборонено. Це треба змінювати”, – сказала Ольга Божок.

Скрізь у світі крематорії приватні, зазначила чиновниця.

Нагадаймо, в Україні з 15 березня змінені правила поховання. У зв’язку з цим у суспільстві виникла паніка і хаос.

Як роз’яснили експерти, в зв’язку зі змінами в законодавстві експертизу проводитимуть далеко не кожному померлому.

Раніше представник ритуального будинку Андрій Дудник зазначив, що українці масово кремують померлих, оскільки це коштує значно дешевше, ніж організація похорону. При цьому крематорії існують лише в Києві, Харкові та Одесі. Тому небіжчиків везуть туди з усієї України.


Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2018/04/24/pohorony-po-novomu-kyyany-vse-bilshe-obyrayut-krematsiyu/”

Оставить комментарий