Menu
В Ічнянських мисливських угіддях, що на Чернігівщині, діє злочинне угруповання

В Ічнянських мисливських угіддях, що на Чернігівщині, діє злочинне угруповання

АБЛЯЗОВ СЛОМАЛ ОЧЕРЕДНУЮ АФЕРУ НАЗАРБАЕВА!

АБЛЯЗОВ СЛОМАЛ ОЧЕРЕДНУЮ АФЕРУ НАЗАРБАЕВА!

Сурков без Донбасса. Кремль сделал ставку на новых архитекторов

Сурков без Донбасса. Кремль сделал ставку на новых архитекторов

Назарбаев обеспокоен усилением возможных оппонентов – Кулибаева, Тасмагамбетова и старшей дочери Дариги

Назарбаев обеспокоен усилением возможных оппонентов – Кулибаева, Тасмагамбетова и старшей дочери Дариги

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

Чому українська ягода «не росте» в українських супермаркетах

Чому українська ягода «не росте» в українських супермаркетах

Чому українська ягода «не росте» в українських супермаркетах
1326
Главная / Новости / Кейсы
Татьяна Иваневич

Українські виробники ягід та торговельні мережі скаржаться на взаємну невигідність та проблемність співпраці і водночас демонструють бажання таки цю співпрацю налагодити. ягідників полягають в тому, що супермаркети виставляють надмірні вимоги до продукції, але водночас не можуть забезпечити відповідне зберігання «делікатного» товару. Водночас, в Українській асоціації торговельних мереж БІЗНЕСУ висловили думку, що проблему створює «несистемність» самих виробників та порадили їм використати досвід зарубіжних колег: кооперуватись між собою при роботі з супермаркетами.

АКЦЕНТИ ЯГІДНИКІВ
Олександр Ткачук, генеральний директор «АгроВесна»:
— Українським виробникам ягід невигідно торгувати в магазинах: там виставляють дуже жорсткі умови, але не скрізь можуть забезпечити належні умови зберігання товару (зокрема, «холодні вітрини»).
— Магазини вимагають від постачальника високої якості товару і різноманітного асортименту, тобто як мінімум, трьох видів ягід.
— Додаткові умови, невигідні для постачальників: відстрочка платежів, дешеві ціни, повернення піддонів.
— Проблема з логістикою: керівництво торгових точок вимагає, щоб постачальник сам за свій рахунок завозив ягоди в кожен магазин окремо.
АКЦЕНТИ ТОРГОВЕЛЬНИХ МЕРЕЖ
Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж:
«Український виробник ягід не готовий забезпечити безперебійні поставки і постійний рівень якості продукції впродовж хоча б трьох місяців, а супермаркет не готовий тримати для них вільну полицю.
Проблема, скажімо, зберігання ягід в супермаркеті, на які поскаржився виробник – вона в тому числі зумовлена відсутністю системних поставок від наших ягідників. Якби супермаркет був впевнений в постачальнику, він би створив для нього окрему полицю із відповідною температурою. Якщо такої впевненості нема – то ніхто не повинен резервувати полицю і фактично працювати собі у збиток. І справді, торговельні мережі і сертифікати вимагають, і пропонують відтермінування платежу на 30 днів, що теж не всіх постачальників влаштовує.
Водночас, наші мережі співпрацюють з іноземними постачальниками, тому що вони забезпечують і сертифікати, і безперебійність поставок.
Який вихід? Тягнутись до європейських вимог – поставка без перебоїв і висока якість, і використовувати закордонний досвід співпраці з торговельними мережами.
За кордоном ягідним виробництвом також займаються невеликі господарства. Але дрібні виробники кооперуються під однією торговельною маркою і таким чином, зокрема, забезпечують безперебійність поставок до супермаркету і постійну наявність товарів на полиці. В Україні, на жаль, до такої форми кооперації не готові в першу чергу ментально – виробники просто не довіряють один одному.
Щодо поставок української ягоди до Європи — існує механізм, коли не ми поставляємо, а якась компанія звідти скуповує ягідну продукцію у нас, і вже сама поставляє до європейського супермаркета під певним торговим брендом.
На мою думку, саме кооперація – єдиний спосіб для українських виробників ягід як налагодити системну роботу з вітчизняними торговельними мережами, так і виходити зі своєю продукцією на ринки Європи».
дотичні новини
чорниця.jpg
В одному із супермаркетів Лондона продається чорниця з України.
Про це українець Станіслав Супруненко на своїй сторінці у Facebook. 200-грамова упаковка ягід зі знижкою 30% коштує 2 фунти стерлінгів (приблизно 65-66 гривень). На упаковці зазначено, що чорниці з України, також міститься інформація, що ягоди зібрані руками.
СТАН РИНКУ
Ринок ягід в Україні, що зростання останні п’ять років на 7-12% щорічно, і досі лишається ненасиченим, тому що попит на ягоди перевищує їх реальну пропозицію. Виробництво плодів і ягід у всіх господарствах складає приблизно 2 млн тонн на рік.
Основні культури, які вирощуються: суниці й полуниці, малина, смородина, аґрус. Так, посівна площа під суницею два роки тому становили 8,2 тис. га (42 % від загальних насаджень ягідних культур). Без суттєвих змін залишалася площа під малиною, смородиною й агрусом.
В 2014 році Україна експортувала 251,9 т суниці та полуниці на суму 289,7 тис. дол. США та 3,4 т малини, ожини та інших ягід на 6,9 тис. дол. Впродовж 2011-2013 рр. рентабельність вирощування ягід коливалася від –10,8 % і до 13,6 %. При цьому визначальним фактором прибутковості була не лише ціна реалізації, але й собівартість продукції.

Теги: ягоди, торговельних мереж, експорт

Джерело статті: “https://bzns.media/cases/chomu_ukra_nska_yagoda_ne_roste_v_ukra_nskikh_supermarketakh-347426/”

Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.