Menu
Вымогатели Симоновы покусились на мраморную говядину Патрушева-Ниценко

Вымогатели Симоновы покусились на мраморную говядину Патрушева-Ниценко

Китайский шпион Карим Масимов покупает для дочери недвижимость в Сингапуре

Китайский шпион Карим Масимов покупает для дочери недвижимость в Сингапуре

Американцы отобрали у Дариги Назарбаевой три миллиарда долларов

Американцы отобрали у Дариги Назарбаевой три миллиарда долларов

ОТЛК задумывается о «тяжелой» модели

ОТЛК задумывается о «тяжелой» модели

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

Порошенко вдарив Радою по Яценюку

Порошенко вдарив Радою по Яценюку
Порошенко вдарив Радою по Яценюку

Між командами прем’єра та президента знову пробігла чорна кішка

Чорна кішка

У понеділок на погоджувальній раді віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко озвучив нардепам пропозицію прем’єра, в якому той просить ВР подати кандидатури для порожніх крісел ряду міністрів. При цьому прем’єр-міністр Арсеній Яценюк збільшив кількість міністрів, ввівши, наприклад, віце-прем’єра з ПЕК.

У команді прем’єра цей крок називають пасом м’яча Яценюком на полі парламенту і президента, щоб зняти з себе відповідальність за наявність у Кабміні досі вакантних міністерських посад.

«Порошенко кулуарно тисне на Яценюка, змушує того погоджуватися на ту чи іншу одіозну кандидатуру в уряді. Пов’язує негласними домовленостями. Щоб поламати їй гру, ми вирішили запропонувати більшості публічно обговорювати і вносити кандидатури в Кабмін. В АП так грати не хочуть, схему ми їм трохи поламали», — говорить НВ нардеп близький до Яценюка.

Публічно в команді президента, тієї ж фракції БПП, позитивно відреагували на пропозицію Яценюка. Але не під запис ініціативи прем’єра сприймають з сарказмом.

"Раз вже прем’єр хоче віце-прем’єра по ПЕК, то ми винесемо це питання на фракції, і нехай Демчишин поєднує і посаду віце-прем’єра і посаду міністра", — іронічно говорить один з лідерів БПП, просячи не посилатися на нього.

Щоб не давати можливість Яценюку вести себе занадто самостійно, в команді президента вирішили показати силу своєї фракції в парламенті, а також продемонструвати нинішні реальні можливості прем’єра у ВР. Так, у голосуванні за ключовий для Яценюка закон про зміни до податкового кодексу, що стосуються здешевлення вартості газу для населення, БПП підтримало законопроект Юлії Тимошенко, а не урядовий.

"Чомусь урядовий закон сьогодні Гройсман поставив як альтернативний [а не основний]", — дивувався в бесіді з НВ глава фронтовиків у парламенті Максим Бурбак.

При цьому фронтовики негласно відзначають, що за останні кілька пленарних тижнів почастішали голосування БПП за той чи інший законопроект без підтримки НФ. Мовляв, раніше з пропрезидентської фракції приходили до фронтовиків і домовлялися про підтримку того чи іншого закону в обмін на щось, а зараз це відбувається усе рідше і рідше – обходяться без них.

"Ну БПП останнім часом часто синхронно голосують з Волею народу та Відродженням, показуючи, що нас ніби немає і від нас мало що залежить. Плюс це боротьба за Укргазвидобування, знизили їм ренту,а там, хоч і державне підприємство , що сидять на ньому люди покійного Єремєєва і тих, хто пов’язаний з групою Воля народу", — говорить один з нардепів, близьких до Яценюка.

В БПП публічно назрівання протистояння на вищому рівні заперечують.

"Це неправда. Я пам’ятаю тільки два закони, які ми голосували не з Народним фронтом", — говорить НВ заступник БПП Ігор Кононенко.

При цьому Кононенко зазначає, що закони і прем’єра, і Тимошенко ідентичні, але ключовим для прийняття рішення на користь законопроекту лідера Батьківщини стала рента.

"Ну так, Юлія Володимирівна є провідним експертом на ринку газу", — у коментарі НВ іронічно парирує голова фракції НФ Максим Бурбак, коментуючи пояснення БПП, чому вони підтримали закон Тимошенко.

Ще одним моментом, через який пробігла чорна кішка між президентом і прем’єром, називають конфлікт навколо олігарха Костянтина Григоришина, якого вважають близьким до Порошенка і який нещодавно сам визнав в інтерв’ю виданню Українська Правда, що товаришує з главою держави. У цьому ж інтерв’ю російський мільйонер вкрай різко висловився про прем’єра Яценюка, розповів про зв’язки з олігархом Рінатом Ахметовим. Втім, дісталося від Григоришина не тільки прем’єру і його роботі, але й главі АП Борису Ложкіну.

В БПП публічно засуджують одкровення Григоришина.

"Це було некоректно", — говорить лаконічно про висловлювання Григоришина заступник БПП Кононенко.

Перезавантаження після виборів

Враховуючи черговий виток напруженості між президентом і прем’єром, а також факт залишку кількох тижнів до виборів, якісь кадрові перестановки у владній вертикалі, дискусії про які ведуться останнім часом, чекати не доводиться.

"Я не бачу, щоб зараз у коаліції були голоси за щось взагалі", — говорить НВ нардеп від НФ Андрій Левус.

При цьому, як стверджують співрозмовники НВ у фракціях більшості, зміни у владі будуть після виборів.

"Точно піде Шокін. Про Шокіна Порошенко в США навіть Байдену говорив. Тому зроблять такий феєричний піар-хід під камери, але, після виборів", — говорить НВ на умовах анонімності нардеп в НФ.

Однією з кандидатур замість Шокіна називають нинішнього главу Донецької ОДА Павла Жебрівського. Але покищо ця кандидатура — тільки на рівні чуток, стверджує джерело НВ в АП.

Нардеп Єгор Соболєв, який давно займається темою відставки Генпрокурора Шокіна, наявність кандидатури нового Генпрокурора не підтверджує, але і не спростовує. "Підхід змінити одну людину президента на іншу людину президента – помилковий", — каже Соболєв НВ.

Сьогодні сам Шокін провів закриту зустріч з низкою журналістів та блогерів, на якій сказав, що пропрацює в ГПУ як мінімум до березня. Також він пожартував про те, що йому до пенсії залишилося два роки.


Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.