Menu
Вымогатели Симоновы покусились на мраморную говядину Патрушева-Ниценко

Вымогатели Симоновы покусились на мраморную говядину Патрушева-Ниценко

Китайский шпион Карим Масимов покупает для дочери недвижимость в Сингапуре

Китайский шпион Карим Масимов покупает для дочери недвижимость в Сингапуре

Американцы отобрали у Дариги Назарбаевой три миллиарда долларов

Американцы отобрали у Дариги Назарбаевой три миллиарда долларов

ОТЛК задумывается о «тяжелой» модели

ОТЛК задумывается о «тяжелой» модели

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

Чому українська ягода «не росте» в українських супермаркетах

Чому українська ягода «не росте» в українських супермаркетах

Чому українська ягода «не росте» в українських супермаркетах
1344
Главная / Кейсы
Татьяна Иваневич

Українські виробники ягід та торговельні мережі скаржаться на взаємну невигідність та проблемність співпраці і водночас демонструють бажання таки цю співпрацю налагодити. ягідників полягають в тому, що супермаркети виставляють надмірні вимоги до продукції, але водночас не можуть забезпечити відповідне зберігання «делікатного» товару. Водночас, в Українській асоціації торговельних мереж БІЗНЕСУ висловили думку, що проблему створює «несистемність» самих виробників та порадили їм використати досвід зарубіжних колег: кооперуватись між собою при роботі з супермаркетами.

АКЦЕНТИ ЯГІДНИКІВ
Олександр Ткачук, генеральний директор «АгроВесна»:
— Українським виробникам ягід невигідно торгувати в магазинах: там виставляють дуже жорсткі умови, але не скрізь можуть забезпечити належні умови зберігання товару (зокрема, «холодні вітрини»).
— Магазини вимагають від постачальника високої якості товару і різноманітного асортименту, тобто як мінімум, трьох видів ягід.
— Додаткові умови, невигідні для постачальників: відстрочка платежів, дешеві ціни, повернення піддонів.
— Проблема з логістикою: керівництво торгових точок вимагає, щоб постачальник сам за свій рахунок завозив ягоди в кожен магазин окремо.
АКЦЕНТИ ТОРГОВЕЛЬНИХ МЕРЕЖ
Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж:
«Український виробник ягід не готовий забезпечити безперебійні поставки і постійний рівень якості продукції впродовж хоча б трьох місяців, а супермаркет не готовий тримати для них вільну полицю.
Проблема, скажімо, зберігання ягід в супермаркеті, на які поскаржився виробник – вона в тому числі зумовлена відсутністю системних поставок від наших ягідників. Якби супермаркет був впевнений в постачальнику, він би створив для нього окрему полицю із відповідною температурою. Якщо такої впевненості нема – то ніхто не повинен резервувати полицю і фактично працювати собі у збиток. І справді, торговельні мережі і сертифікати вимагають, і пропонують відтермінування платежу на 30 днів, що теж не всіх постачальників влаштовує.
Водночас, наші мережі співпрацюють з іноземними постачальниками, тому що вони забезпечують і сертифікати, і безперебійність поставок.
Який вихід? Тягнутись до європейських вимог – поставка без перебоїв і висока якість, і використовувати закордонний досвід співпраці з торговельними мережами.
За кордоном ягідним виробництвом також займаються невеликі господарства. Але дрібні виробники кооперуються під однією торговельною маркою і таким чином, зокрема, забезпечують безперебійність поставок до супермаркету і постійну наявність товарів на полиці. В Україні, на жаль, до такої форми кооперації не готові в першу чергу ментально – виробники просто не довіряють один одному.
Щодо поставок української ягоди до Європи — існує механізм, коли не ми поставляємо, а якась компанія звідти скуповує ягідну продукцію у нас, і вже сама поставляє до європейського супермаркета під певним торговим брендом.
На мою думку, саме кооперація – єдиний спосіб для українських виробників ягід як налагодити системну роботу з вітчизняними торговельними мережами, так і виходити зі своєю продукцією на ринки Європи».
дотичні новини
чорниця.jpg
В одному із супермаркетів Лондона продається чорниця з України.
Про це українець Станіслав Супруненко на своїй сторінці у Facebook. 200-грамова упаковка ягід зі знижкою 30% коштує 2 фунти стерлінгів (приблизно 65-66 гривень). На упаковці зазначено, що чорниці з України, також міститься інформація, що ягоди зібрані руками.
СТАН РИНКУ
Ринок ягід в Україні, що зростання останні п’ять років на 7-12% щорічно, і досі лишається ненасиченим, тому що попит на ягоди перевищує їх реальну пропозицію. Виробництво плодів і ягід у всіх господарствах складає приблизно 2 млн тонн на рік.
Основні культури, які вирощуються: суниці й полуниці, малина, смородина, аґрус. Так, посівна площа під суницею два роки тому становили 8,2 тис. га (42 % від загальних насаджень ягідних культур). Без суттєвих змін залишалася площа під малиною, смородиною й агрусом.
В 2014 році Україна експортувала 251,9 т суниці та полуниці на суму 289,7 тис. дол. США та 3,4 т малини, ожини та інших ягід на 6,9 тис. дол. Впродовж 2011-2013 рр. рентабельність вирощування ягід коливалася від –10,8 % і до 13,6 %. При цьому визначальним фактором прибутковості була не лише ціна реалізації, але й собівартість продукції.

Теги: ягоди, торговельних мереж, експорт

Джерело статті: “https://bzns.media/cases/chomu_ukra_nska_yagoda_ne_roste_v_ukra_nskikh_supermarketakh-347426/”

Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.