Menu
Вымогатели Симоновы покусились на мраморную говядину Патрушева-Ниценко

Вымогатели Симоновы покусились на мраморную говядину Патрушева-Ниценко

Китайский шпион Карим Масимов покупает для дочери недвижимость в Сингапуре

Китайский шпион Карим Масимов покупает для дочери недвижимость в Сингапуре

Американцы отобрали у Дариги Назарбаевой три миллиарда долларов

Американцы отобрали у Дариги Назарбаевой три миллиарда долларов

ОТЛК задумывается о «тяжелой» модели

ОТЛК задумывается о «тяжелой» модели

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

Як поставити економіку РФ на коліна і чи є у США активи Путіна. У Сенаті обговорили антиросійські санкції

Слухання пройшли 21 серпня

Слухання про вплив на Росію санкцій пройшли спочатку в комітеті Сенату з міжнародних відносин, а потім у комітеті у справах банків, містобудування та урбанізації. На перших були присутні помічник держсекретаря США Весс Мітчелл і помічник міністра фінансів Маршалл Біллінгслі, на других – в.о. міністра фінансів США Сігал Манделкер, заступник міністра внутрішньої безпеки Крістофер Кребс і помічник держсекретаря США, глава бюро з питань міжнародної безпеки та нерозповсюдження зброї масового знищення Крістофер Форд.

Мітчелл заявив членам Сенату, що РФ хоче розколоти США: "[Президент РФ Володимир] Путін дотримується тези про те, що конституція США є експериментом, який зазнає невдачі, якщо протидіяти йому у правильному напрямку зсередини. Путін хоче розколоти американську республіку не шляхом упливу на ті чи інші вибори, а систематичним розпалюванням ворожнечі в нашому суспільстві".

Він додав, що "російські зусилля керуються геополітичними міркуваннями – постійною і самовиправданою боротьбою путінської системи за світове панування".

Фото: EPA
Мітчелл: Путін хоче розколоти американську республіку шляхом систематичного розпалювання ворожнечі в нашому суспільстві. Фото: EPA


Манделкер підкреслила, що "розмах і нахабство ворожої поведінки Росії вимагають рішучої й сильної відповіді". "Саме із цієї причини російська санкційна програма мінфіну є однією з наших найактивніших і найдієвіших", – заявила вона.

Наслідки санкцій

Під час слухань посадовці розповіли членам Сенату, що введені Вашингтоном обмеження боляче вдарили по Росії. Мітчелл нагадав, що під санкції потрапило 217 фізичних та юридичних осіб. Крім цього, США закрили шість російських дипломатичних і консульських установ, а також вислали 60 російських шпигунів.

За його словами, дослідження, проведене Офісом головного економіста Державного департаменту, засвідчило, що в середньому операційний дохід російських компаній, які потрапили під санкції, упав на чверть, загальна вартість їхніх активів скоротилася удвічі. Вони також були змушені звільнити третину своїх співробітників. Мітчелл додав, що рубль знецінився до найнижчого рівня протягом двох років після оголошення Держдепу про введення санкцій проти РФ за використання хімічної зброї під час замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Помічник держсекретаря США також зазначив, що з 2013 року прямі іноземні інвестиції в Росію впали на 80%. Він додав, що через санкції Росія недоотримала $8–10 млрд на операціях із постачання зброї. Прикладом дії санкцій Мітчелл назвав також падіння рейтингу Путіна.

Біллінгслі зазначив, що санкції безпосередньо впливають на економіку Росії. На його думку, вона "майже стагнує".

Манделкер заявила, що американські санкції "заблокували російські активи у Сполучених Штатах вартістю сотні мільйонів доларів і завдали значної шкоди економічним інтересам осіб, яких вони стосуються. Вона наголосила, що особи, які потрапили під санкції, зокрема бізнесмени Олег Дерипаска, Віктор Вексельберг, Кирило Шамалов, стали "радіоактивними", бо Вашингтон "чітко дав зрозуміти, що ті, хто воліє і надалі вести з ними справи, роблять це на свій страх і ризик".


https://www.facebook.com/golosameriki/videos/1801582783267027/

В.о. міністра також передала членам банківського комітету доповідь мінфіну від 6 серпня, у якій ідеться, що чиста вартість активів Дерипаски впала приблизно на 50% після введення санкцій, а Вексельберга – приблизно на $3 млрд (із $16,4 млрд станом на 5 квітня до $13,5 млрд станом на 26 липня). У доповіді зазначено, що група Вексельберга "Ренова", яка також потрапила під санкції, була змушена продати акції швейцарської компанії Sulzer AG, що їй належали, і частину акцій італійської Octo Telematics.

У доповіді йдеться, що після введення санкцій на Кіпрі заморозили банківські рахунки Дерипаски і Вексельберга. Коментуючи заяви, що мінфін нібито має намір зняти санкції з "Русалу", Біллінгслі підкреслив, що йому про це нічого невідомо. За його словами, відомство домагається того, щоб Дерипаска повністю втратив контроль над "Русалом" і En+.

Сенатори під час слухань неодноразово заявляли, що США роблять недостатньо, оскільки Росія не змінила своєї поведінки і далі втручається в американську виборчу систему. Сенатор від Демократичної партії Роберт Менендес наголосив, що у зв’язку із цим він і низка його колег підготували новий санкційний законопроект, який передбачає низку жорстких заходів.

Сенатор-республіканець Ренд Пол висловив думку, що подальше посилення санкцій може бути поганою ідеєю. На його думку, деякі з них є контрпродуктивними.

"Санкції – це своєрідний батіг. Питання в тому, а що ж пряник?" – сказав член Сенату.

На його думку, таким "пряником" може стати ухвалення США рішення не наполягати на вступі України і Грузії до НАТО. Мітчелл і Біллінгслі цих слів не прокоментували.

Що далі?

Чиновники заявили під час слухань, що готові до посилення санкцій проти Росії, але відмовилися говорити, які саме обмеження і коли мають намір вводити.

"Я думаю, ця адміністрація чітко дала зрозуміти, що ми готові робити додаткові кроки. Є ескалаційні сходи в питанні санкцій. Ми знаємо, які додаткові заходи будуть потрібні", – зазначив Мітчелл.

Біллінгслі підкреслив, що американська влада активно обговорює питання введення додаткових санкцій та їхні можливі наслідки.

"Я б не хотів говорити про них на цьому етапі, тому що, якщо ми вирішимо діяти, ми б хотіли, щоб вони мали максимальний фінансовий ефект", – заявив він.

За словами заступника міністра, якби не було нинішніх санкцій, поведінка Росії ще більше виходила б за межі міжнародних норм і правил. Такої ж думки дотримується Манделкер.

"Незважаючи на те, що ворожі дії Росії тривають, ми вважаємо, що її авантюризм, безсумнівно, стримує розуміння того, що ми можемо завдати набагато сильнішого економічного болю, використовуючи наш потужний спектр повноважень, і того, що ми будемо без коливань робити це, якщо її поведінку не буде явно і значно змінено", – заявила вона.


Фото: Proskauer / Facebook
Манделкер: Авантюризм Росії стримує розумінням того, що ми можемо завдати набагато сильнішого економічного болю. Фото: Proskauer / Facebook


Глава бюро з питань міжнародної безпеки та нерозповсюдження зброї масового знищення підкреслив, що Вашингтон і надалі вдаватиметься до дій, які матимуть для Росії "болючі, різкі і суворі наслідки".

Під час слухань у банківському комітеті сенатор від Республіканської партії Джон Нілі Кеннеді запитав у присутніх чиновників, що треба було б зробити, якби стояло завдання "поставити російську економіку на коліна". Вони відмовилися називати конкретні заходи. В.о. міністра фінансів наголосила, що спочатку потрібно було б оцінити глобальні наслідки таких дій.

"Я не думаю, що можна обговорювати, як поставити економіку Росії на коліна, не маючи повного розуміння, якими будуть глобальні наслідки", – заявила Манделкер.

На запитання Кеннеді відповів сенатор-республіканець Тім Скотт. Він підкреслив, що підірвати російську економіку можна, ударивши по її енергетичному сектору.

Чи є у США активи Путіна?

Кеннеді під час слухань також намагався дізнатися, чи є у російського президента активи у Сполучених Штатах. Манделкер заявила, що це питання не можна обговорювати публічно і пообіцяла звернутися до американської розвідки, щоб її співробітники надали сенаторові цю інформацію під час закритого брифінгу. Кребс і Форд також не відповіли на запитання Кеннеді.

Потім сенатор поцікавився, чи можна конфіскувати такі активи, якщо вони є.

"Гіпотетично, якби який-небудь російський олігарх або високопоставлений лідер мав активи у Сполучених Штатах, звичайно, ми б розглянули такий крок, якщо це в наших повноваженнях", – відповіла Манделкер.

Після цього Кеннеді заявив: "Я думаю, Путін володіє активами у США, і думаю, що мінфін знає, якими саме".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/publications/-jak-postaviti-ekonomiku-rf-na-kolina-i-je-v-ssha-aktivi-putina-u-senati-obgovorili-antirosijski-sanktsiji-317384.html”

Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.