Menu

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

Московський омбудсмен повідомила, що двоє поранених українських моряків поговорили з родичами

Українських моряків захопили 25 листопада

Уповноважена з прав людини в Москві Тетяна Потяєва після відвідування поранених українських моряків у СІЗО 4 грудня заявила агентству "Интерфакс", що їхньому життю нічого не загрожує.

За її словами, медичну допомогу їм надають у повному обсязі і "скарг у хлопців немає".

Також вона розповіла, що двом із них надали можливість поговорити з родичами і розповісти про свій стан. Потяєва додала, що вони просили про ще одні переговори, але це буде вирішувати слідчий.

Вона також повідомила, що моряки можуть відкрити в Москві картки і замовляти продукти з магазину, але для цього їм потрібно звернутися по допомогу до родичів.

За словами уповноваженої, українських військових "у повному обсязі забезпечено одягом і взуттям зимового сезону" й у них є можливість виходити на прогулянки.

25 листопада РФ обстріляла й захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених у полон українців троє дістали поранення.

ФСБ відкрила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконне перетинання державного кордону. 27-го і 28 листопада "суди" в Керчі та Сімферополі ухвалили рішення взяти під варту українських моряків строком на два місяці.

30 листопада "уповноважений із прав людини" в анексованому Криму Людмила Лубіна заявила, що всіх українських моряків перевезли до Москви. Трьох моряків помістили в лікарню СІЗО "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

Адвокат Микола Полозов повідомив, що 24 морякам висунули обвинувачення за ч. 3 ст. 322 (незаконне перетинання кордону) Кримінального кодексу Росії.

США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-moskovskij-ombudsmen-povidomila-shcho-dvoje-poranenih-ukrajinskih-morjakiv-pogovorili-z-rodichami-555724.html”

Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.