Menu

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

Астрономи заявили про нові свідчення наявності активних гейзерів на Європі


Вчені проаналізували дані, які були зібрані космічним апаратом "Галілео" у 1997 році, і прийшли до висновку про те, що він міг пролетіти крізь гейзери супутника Юпітера Європи. Як повідомляє Sky news, ці дані свідчать про те, що підлідний океан Європи виривається в космос через тріщини в її поверхні.

Дослідники припускають, що Європа, чий підлідний океан майже в два рази більш солоний, ніж океани нашої планети, може бути домом для позаземного життя. Зонд "Галілео" вивчав систему Юпітера з 1995 по 2003 рік, він зібрав велику кількість даних, включаючи ті, які були отримані під час 11 прольотів над Європою.

"Під час одного з прольотів зонд підлетів дуже-дуже близько до Європи, наскільки я пам’ятаю, на відстань менше 150 кілометрів від поверхні супутника", — заявила професор Маргарет Ківелсон. Вона також додала, що тоді зонд отримав дивні дані, які дослідники так до кінця і не змогли зрозуміти.

Тепер же дослідники зрозуміли, що під час зближення з Європою "Галілео" пройшов через той регіон, на якому були виявлені гейзери на знімках "Хаббла". На їхню думку, аномалія була викликана тим, що зонд пройшов крізь хмару, яка виникла після чергового викиду гейзерів.

Раніше вчені заявили про те, що солоний океан, який ховається під поверхнею Європи, схожий на своїх земних родичів за хімічним складом і фізичними властивостями. На думку дослідників, це означає, що океан може підтримувати існування життя, навіть незважаючи на відсутність вулканічної гідротермальної активності в ньому.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/astronomi-zayavili-pro-novi-svidchennya-nayavnosti-aktivnih-geyzeriv-na-yevropi-277804_.html”

Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.