Menu

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

Спонсор Brexit Бенкс неодноразово зустрічався з російським послом, - The Guardian


Бізнесмен і мільйонер Аарон Бенкс, який фінансував кампанію з виходу Великої Британії з Європейського Союзу, у період підготовки референдуму щодо Brexit і протягом двох місяців після нього зустрічався з послом РФ у Великій Британії Олександром Яковенком, повідомляє The Guardian. При цьому банки, через які фінансувалась кампанія, неодноразово заперечували будь-який зв’язок із росіянами.

Сам Бенкс раніше хвалився зустрічами з російським послом, але наполягав на тому, що фінансування з російських джерел не надходило. Тим не менш, документи, що опинилися в розпорядженні журналістів, можуть свідчити про зворотне.

З листопада 2015 року Яковенко неодноразово запрошував Бенкса на заходи та зустрічі, які відбувалися в період підготовки до референдуму щодо Brexit, і бізнесмен брав у них участь. Загалом, за даними журналістів, таких зустрічей було 11, дані про ще чотири можливі не підтверджені.

На одній з них він був представлений російському бізнесменові-золотопромисловцю, пізніше британському бізнесмену запропонували вигідну інвестицію з потенційним доходом у кілька мільярдів доларів. У той самий день була анонсована кампанія "Leave.EU", яка закликала до виходу Британії з Євросоюзу.

Крім того, у лютому 2016 року Аарон Бенкс літав до Москви, де, імовірно, зустрічався з чиновниками-високопосадовцями Центробанку РФ. Невідомо, чи вклав Бенкс кошти в купівлю золотих копалень, проте 17 липня 2016 року він залишив пост в Twitter, в якому вказав, що "купує золото". Тим не менш, жодних документів, які офіційно підтверджують покупку, наразі немає.

Сам Бенкс відмовлявся коментувати документи, які опинились у розпорядженні журналістів, посилаючись на брак часу і необхідність "уточнити деталі". Тим часом у Посольстві Росії у Великій Британії заявили про те, що "жодним чином не втручалися у внутрішній політичний процес, включно з референдумом про вихід країни з ЄС". А організацію відповідних зустріч назвали "частиною роботи будь-якого посольства".

Британська виборча комісія розслідує справу про фінансування кампанії щодо Brexit на тлі побоювань щодо можливого російського втручання в демократичні процеси.

Раніше Британія попросила у "Фейсбуці" докази активності росіян під час Brexit. Голова парламентського комітету Британії Даміан Коллінз направив лист голові Facebook Марку Цукербергу з проханням надати інформацію про будь-яку оплачувану активність пов’язаних із Росією акаунтів Facebook під час референдуму 2016 року про членство Великої Британії в ЄС і дострокових парламентських виборів 2017 року.

20 червня палата лордів британського парламенту затвердила остаточний варіант законопроекту про вихід Великої Британії з ЄС. 26 червня королева Великої Британії Єлизавета II дала згоду на прийняття законопроекту про Brexit.

Британія залишить Євросоюз у березні 2019 року. Після цього, протягом 21 місяця діятиме перехідний період. За цей час сторони мають узгодити питання нового формату відносин. На час перехідного періоду Сполучене королівство не зможе приймати участь у прийнятті спільних рішень членів ЄС, але продовжуватиме вносити кошти до бюджету організації та визнаватиме рішення Європейського суду. Крім того, Лондон залишатиметься членом європейського ринку та Митного союзу.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/sponsor-brexit-benks-neodnorazovo-zustrichavsya-z-rosiyskim-poslom-the-guardian-282556_.html”

Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.