Menu

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

В Росії у відкритому доступі виявлено дані понад 300 офіцерів ГРУ - The Insider


Західні спецслужби давно ідентифікували підрозділ Головного розвідувального Управління Генерального Штабу МО РФ, яке, швидше за все, пов’язано з постійними кібератаками — це військова частина №26165. Але найцікавіше те, що досить легко, не вдаючись до шпигунства, можна отримати поіменний список усього особового складу цієї "легендарної" в/ч — справа в тому, що на її адресу зареєстровані автомобілі 305 співробітників, серед яких — нещодавно виявлений спецслужбами офіцер ГРУ Олексій Моренець; у відносно легкодоступній базі російської ДІБДР увесь особовий склад цієї частини зазначено з усіма паспортними даними та мобільними телефонами, і при цьому більшість — із зазначенням цієї в/ч, як основного місця роботи, пишуть Bellingcat та The Insider.

"По суті це означає, що будь-яка людина із доступом до базі ДІБДР (а це одна з найбільш доступних баз даних в Росії) може отримати імена, паспортні дані та мобільні телефони кількох сотень співробітників ГРУ. Причому не простих співробітників, а службовців саме тієї самої військової частині, яку звинувачували у найскандальніших хакерських атаках останніх років", – пише The Insider.

базы данных гибдд 1
The Insider
базы данных гибдд 12
The Insider

Приблизно така ж ситуація сталася із висланими з Нідерландів офіцерами ГРУ; за версією нідерландських влади, військові хакери Євген Серебряков та Олексій Моренець, а також оперативники Олег Сотников і Олексій Мінін планували влаштувати кібератаку на Організацію по забороні хімічної зброї. Євген Серебряков, імовірно, до цього атакував кіберінфраструктуру поліції та прокуратури Малайзії. Приналежність їх до ГРУ встановили саме таким чином — звернувшись до бази даних.

Ну а щоб зрозуміти, як далеко подібне зайшло у середовищі російської розвідки, варто знати, що ще один з виявлених спецслужбами Заходу співробітників ГРУ Олексій Мінін вказував у якості своєї адреси вулицю Народного Ополчення, 50 — за цією адресою розташовується Військова академія Міністерства оборони РФ (вона ж в/ч 22177), більш відома як "Консерваторія ГРУ".

Нагадаймо, сьогодні міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд повідомила про те, що в квітні місцева влада вислала чотирьох агентів ГРУ, яких підозрюють у спробі вчинити кібератаку на ОЗХЗ. При цьому під час затримання росіян, в Організації щодо заборони хімічної зброї перевіряли речовину, якою в березні отруїли Сергія та Юлію Скрипалів.

Через кілька годин після такої заяви вже США звинуватили сімох росіян, включно з висланими з Нідерландів, у кібератаках по всьому світу.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/v-rosiyi-u-vidkritomu-dostupi-viyavleno-dani-ponad-300-oficeriv-gru-the-insider-290191_.html”

Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.