Menu

Frederic Jolio-Curie

TRUTH TRAVELED WITHOUT A VISA.

Банкова дала Генпрокуратурі вказівку не чіпати Гонтареву, – нардеп Кірш

"Банкова
Банкова дала Генпрокуратурі вказівку не чіпати Гонтареву, – нардеп Кірш

Генпрокуратурі дали вказівку не чіпати главу НБУ Валерію Гонтареву, тому ГПУ відмовляється коментувати справу про гроші Януковича в "Ощадбанку", фігурантом якої є чиновниця.

Про це з посиланням на заяву народного депутата Олександра Кірша повідомляє "Хабс". За словами парламентарія, проблема в тому, що ГПУ як і раніше залежна від Банкової. А звідти, схоже, надійшла чітка вказівка: Гонтареву – не чіпати.

"Тут питання до президента: чому він тримає її на такій посаді? І як тільки Гонтарева її залишить, всі наші численні прокуратури тут же займуться її персоною. Нинішня Генпрокуратура, звичайно, залежить від Банкової. Можливо, менш ніж попередня, але не до такого рівня, щоб розслідувати діяльність Гонтаревої", – підкреслив депутат.

На думку видання, з політичної точки зору факт співпраці Гонтаревої з Януковичем – це "повне фіаско для постмайданівського держчиновника".

"Не знати і не розуміти, звідки у оточення Януковича взявся зайвий мільярд доларів, Валерія Олексіївна, звичайно, не могла. А якщо так, то чому стільки часу мовчала? Чому нічого не відомо про закордонні рахунки біглого гаранта, куди ICU напевно також перекладала значні кошти? Питань накопичилося чимало, і будь-яка відповідь на них призводить до висновку про політичну відповідальність Гонтаревої. Втім, на думку опитаних політиків і експертів, відмовлятися від свого вірного фінансового брокера і банкіра глава держави поки не готовий. При таких розкладах політтехнологи Банкової вважають, що оптимальна лінія захисту – продовжувати зберігати мовчання. Всім. І самій Гонтаревій, і Юрію Віталійовичу Луценку", – пише видання.

Нагадаємо, сайт "Главком" опублікував документи, які свідчать, що компанія "Інвестиційний Капітал Україна", яку до приходу в НБУ очолювала Валерія Гонтарева, в кінці 2013 року придбала для кіпрських компаній Сергія Арбузова валютні ОВДП на суму 10,7 млрд. грн. Цінні папери були розміщені на рахунках в "Ощадбанку", і в 2014 році за рішенням Печерського суду арештовані. У компанії "Інвестиційний капітал Україна" вважають це "стандартною брокерською операцією". Гонтарева свою участь в схемах по відмиванню коштів Януковича не коментує. Але,на думку нардепа Сергія Власенка, Гонтарева не могла не знати, що працює із коштами оточення Януковича, а, отже, повинна понести політичну відповідальність.Генеральна прокуратура відмовилася розголошувати інформацію про хід розслідування справи про гроші "сім’ї" Януковича, заарештовані в українських банках.

24tv.ua


Stas Jankowski

To convincingly lie, you need to know the truth well.